Apel do władz Łodzi

wozek_22251587W piątek jadąc z Teofilowa do centrum widziałem na przystanku przy Aleksandrowskiej róg Traktorowej faceta na wózku. Podjechał na peron (odnowiony z budżetu obywatelskiego 2014), za chwile podjechał tramwaj linii 8. Niepełnosprawny ustawił wózek przed wejściem do tramwaju (i tu zastanawiałem się jak ten pan wjedzie do tramwaju). Do pomocy wysiadła Pani Motornicza.

I tu zaczął się problem, po przed Panem Niepełnosprawnym wysokie trzy stopnie, a Pani Motornicza nie dała by rady sama. Dobrze, że  z tramwaju wysiadło dwóch rosłych młodzieńców do pomocy, tyle że nie dali rady wnieść Pana Niepełnosprawnego i wózka.  Pan Niepełnosprawny zwlókł się z wózka i na kolanach wczołgał się do tramwaju, po trzech wysokich stopniach. Panowie Młodzieńcy wnieśli w międzyczasie wózek i Pan Niepełnosprawny usiadł na swoim wózku.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego Pan Niepełnosprawny nie skorzystał z przewozu osób niepełnosprawnych organizowanego przez MPK na zlecenie UMŁ? Może nie miał uprawnień do skorzystania z ich usług? Może Go na to nie było stać? Incydentalny przejazd kosztuje 12 zł, abonamentowy 8zł

I tu zaczyna się właściwy apel:

Szanowna Pani Prezydent, Szanowni Panie i Panowie Radni, Szanowny Panie Prezesie Zarządu Dróg i Transportu!

Chciałbym uczulić Państwa na potrzeby osób niepełnosprawnych mieszkających przy trasach tramwajowych nie tylko na przebiegu trasy WZ, czy trasy tramwaju 11, ale mieszkańców całej Łodzi, gdzie docierają tramwaje.

Tramwajowy tabor niskopodłogowy powinien jeździć wszędzie, nie tylko na wybranych trasach. Tam gdzie niemożliwe jest zastosowanie niskopodłogowych wagonów można by zastosować w miejscu jednych drzwi ruchomą platformę pozwalającą na wjazd osoby na wózku do środka pojazdu.

Reklamy

3 thoughts on “Apel do władz Łodzi

  1. Pingback: No i lipa… | Blog Norberta

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s