Kolory

Dark side

WP_20151129_06_48_06_Pro

Zdjęcie zrobione po przyjściu do pracy, przed siódmą rano. Dym z komina to EC-3 w Łodzi. Chwilę po zrobieniu tego zdjęcia, już podczas rozmowy z klientem widziałem przez okno piękny, choć industrialny widok, a nad nim wschodzące słońce.

Kolorowanie

Skan_20151130

Zacząłem kolorować, głównie w pracy. Sama czynność skupienia nad drobnymi wzorami powoduje większe skupienie nad pracą oraz redukuje stres. Wolę drobne wzory, bo nad nimi potrafię się skupić; większe powierzchnie zapełnia się trudniej, ręka jednak jest mniej pewna.

W kolorowaniu wykorzystuję tylko kredki, cienkopisy, żelowe długopisy nie przemawiają do mnie. korzystam z  czeskich kredek Koh-i-noor akwarelowych Mondeluz i wodoodpornych Polycolor. Wyroby te pamiętam z dzieciństwa, głównie ołówki mechaniczne, z których wykręcało się mechanizm, a powstałą rurkę uzywało się jak dmuchawki, nabijając ją plasteliną czy rozmemłanym w ustach papierem z zeszytu.

Zapytacie pewnie skąd u mnie takie zainteresowanie? Kolega z pracy użyczył mi kredki i kartkę z wzorem. Ale wcześniej czytałem blog Agnieszki Tatery http://książkowo.wordpress.com, w którym autorka opisuje jej zmagania z kolorowaniem, z różnymi technikami. Polecam!

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s