Poradnik domowy, 1: Upały

Na zewnątrz są upały? Masz gorąco w mieszkaniu? Nie wytrzymujesz już 26+ stopni wewnątrz pokoju, a ruchu powietrza ani grama? Nie wiesz jak je schłodzić? 

Oto kilka porad:

  1. Nie otwieraj okna, gdy na zewnątrz jest upał! Bloki z cegły, płyty doskonale izolują temperatury. Nie wierzysz? Wyjdź na korytarz i pomyśl dlaczego jest tam chłodniej. Nie mówiąc już o piwnicy. Otwieranie okna sprawia, że wpuszczamy gorące powietrze do wewnątrz. Mimo iż wielu ludzi uważa, że wpuszczą podmuchy powietrza, nic bardziej mylnego.
  2. Zasłaniaj okna. Rolety, żaluzje, zasłony – nie pozwól by promienie słoneczne wpadały do środka i rozgrzewały dywany, panele, meble i inne elementy wewnątrz pomieszczenia.
  3. Używaj wentylatorów, zwykłych wentylatorów, nawet nie musisz mieć klimatyzatora. Dobrze rozmieszczone w całym domu zapewniają ruch powietrza, który dobrze wpływa na równomierne rozprowadzenie ciepła i utrzymanie stałej temperatury.
  4. Napuść do wanny zimnej, wręcz lodowatej wody i zostaw łazienkę otwartą. Woda doskonale pochłania ciepło i ostudza powietrze czego możemy być świadkiem podczas upalnego dnia nad jeziorem, znad którego czuć delikatny chłód. Duża różnica temperatur między pokojami sprawia, że zaczyna działać konwekcja.
  5. W nocy okno warto otworzyć koło 4-6 godziny, wtedy jest najchłodniej. Pewne każdy z nas się o tym przekonał pod namiotami, gdy nad ranem latem było cholernie zimno.

Wystarczą te cztery proste kroki, aby skutecznie obniżyć temperaturę w mieszkaniu i poczuć się o wiele bardziej komfortowo.

Żródło: Wykop, autor TheMan

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s