Paraczłowiek

Jestem paraczłowiekiem, przynajmniej tak się czuję od momentu gdy Janusz Korwin-Mikke obraził ludzi startujących w Igrzyskach Paraolimpijskich.

Wybryk tego starca który zamieścił obraźliwy tekst na swoim blogu, szkalujący paraolimpijczyków to czysta ksenofobia, faszyzm oraz eugenika w najczystszej postaci.

Według Korwina-Mikke wszyscy powinniśmy być tego samego wzrostu, mieć niebieskie oczy, blond włosy i takie same czaszki, oraz być piękni, bogaci, przystojni bo brzydoty, kalectwa, ułomności i biedy nikt w tivi nie chce oglądać. Pewien malarz rodem z austro-węgierskiej miejscowości Braunau am Inn też miał takie poglądy i jak smutno skończył…

Dla mnie ten starzec opowiada czyste brednie, ton jego wypowiedzi jest daleki od powszechnie przyjętych norm. Jego język jest chaotyczny, wystarczy spojrzeć na wpisy na blogu.

Dobrze, że Tomasz Lis zaprosił tego pana do swojego programu. Mam nadzieję, że JKM poczuł się nieswojo. Wiem, że nie zrobiło mu się przykro za swoje wypowiedzi, ale tak już mają ludzie ograniczeni w swoich horyzontach.

Reklamy

One thought on “Paraczłowiek

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s