Szczeniaki uratowane!

13 grudnia Mama weszła na działkę nr 9 by zabrać miski. Schylając się po miskę zauważyła szczeniaka wychodzącego spod altany.
Szczeniak chciał się wycofać lecz Mama była szybsza, złapała Zochę (takie imię od razu sunia dostała) za łapkę, potem poprawiający chwyt od spodu i za pazuchę. Zocha początkowo się wyrywała i niezbyt była zadowolona z takiego przebiegu sytuacji, ale jak tylko usłyszała bicie serca to natychmiast się uspokoiła.

Mama od razu zadzwoniła do schroniska z Marmurowej. Przyjechało trzech Panów z transporterem.

Jeden z Panów, taki najszczuplejszy, wsunął się pod altanę i po kolei za pomocą chwytaka wyciągnął pozostałą siódemkę. Szczeniaki były wytytłane w makaronie z mięsem, tzn. samym makaronem, bo mięsko od razu zjadły. Pytacie skąd makaron? Poprzedniego dnia dwa dorosłe psy dostały jedzenie z puszki z makaronem

Zocha

Każdy szczeniak był od razu wytarty i zapakowany do transportera, z wyjątkiem Zochy, która została osobiście przez moją Mamę odstawiona do samochodu.

Podsumowanie:

  • Szczeniaki są do adopcji w schronisku przy ul. Marmurowej
  • Panowie ze schroniska byli w pełni profesjonalni, za co serdecznie dziękuję
  • Niestety, dwa dorosłe psy pozostają nadal na terenie ROD Łagiewniki, nie chcą wejść do klatek pułapek, które są za małe. Jedynym wyjściem jest użycie karabinku pneumatycznego ze  środkiem anestetycznym, lecz niestety schronisko takowego nie posiada. Pani Dyrektor ze schroniska miała rozmawiać z Leśnictwem Miejskim, oni takie urządzenie posiadają. Do dnia dzisiejszego nie mamy odpowiedzi ze schroniska, co dalej z dorosłymi psami.

Mama szczeniaków wcina aż jej uszy się trzęsą

Klatka do łapania psów

Drugi pies z działek, nie wiadomo czy suka, czy pies. Coraz bardziej daje się podejść, ale tylko mojej Mamie, jak widzi mnie to trzyma się z dala, choć potrafi za mną iść w odległości metra czy dwóch.

Sfora: czarna suka niesie miskę

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s